Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشتسلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: بائوباب؛ پادشاه درختان

 
 
 

» آمار بازدید


» بازدید امروز : 210
» بازدید دیروز : 501
» بازدید هفتگی : 1854
» بازدید ماهیانه : 18537
» بازدید سالانه : 83271
» کل بازدیدها : 526794

 

» جدیدترین مطالب

روش بررسی سرعت CPU
آموزش پیدا کردن گوشی اندروید گم شده!
چهار عمل موتور بنزینی
بیماری روانی اسکیزوفرنی چیست
چرا نوآوری اهمیت دارد؟
آشنایی با موس
پنج طراحی برترموتورسیکلت برقی درسال 2018
CPUچیست وچه کاری انجام می دهد؟
زندگی نامه بیل گیتس
اهرم مصر

 
 


بائوباب؛ پادشاه درختان 1396/08/11
بائوباب؛ پادشاه درختان
بائوباب (Baobab) درخت عجیب و غریبی است که در مناطق محدودی از آفریقا و ماداگاسکار رشد می‌کند. این درختان را با نام درخت وارونه نیز معرفی می‏ کنند، زیرا هنگامی که برگ این درختان می‌ریزد، شکل جالبی پیدا می کنند، گویی درخت وارونه روی زمین قرار گرفته است و ریشه‌های آن رو به آسمان است. این درختان بلند قامت، همیشه توجه گردشگران و دوستداران طبیعت را به خودشان جلب کرده‌اند.
 
درختان بائوباب به شدت مورد توجه مردمان بومی آفریقا هستند، زیرا می توانند از تمامی قسمت‌های این درخت برای مصارف گوناگون استفاده کنند. علاوه بر اینکه درختان بائوباب منبع مهمی برای تولید الوار محسوب می‌شوند، گاهی تنه‌ی این درختان را بومیان خالی کرده و درون آن را به‌عنوان انبار بذر و دانه‌ها، پناهگاه یا محل ذخیره‌ی آب مورد استفاده قرار می‌دهند گاهی هم از تنه‌ی توخالی درخت به‌عنوان تابوت مردگان نیز استفاده می کنند.
 
عمر برخی درختان به بیش از هزار سال می رسد به همین علت آن را می توان یکی از عجایب خلقت دانست درخت بائوباب به نام پادشاه درختان معروف می باشد و این درخت با آن شکل عجیب و غریبی که دارد فضایی جادویی، باعظمت و بی‎نظیر را در جزیره ماداگاسکار ایجاد کرده است و به عظیم‌الجثه بودن شهرت دارند.
 
از بخش‌های مختلف درخت بائوباب می‌توان محصولاتی نظیر صابون، چسب، گردنبند تولید کرد پوست بائوباب برای پارچه و طناب، برگ برای ادویه و فلفل و دارو استفاده می شود، میوه بائوباب به نام “نان میمون”، خوردنی است. برگ بائوباب تازه یک سبزی خوراکی شبیه به اسفناج است که به عنوان دارو برای درمان کلیه و مثانه استفاده می شود.

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد: 


 
 
 
 
 

اطلاعات مدیر وبلاگ:تماس با مدیر سایت

اطلاعات تماس

 
 

گالری تصاویر:


 
 

جستجو:

جستجو در محتوا   


 
 

لینکهای مرتبط:


 
 

لیست کتاب ها: 
 

دوستان:


 
  Copyright 2012 . All Rights Reserved